index/     reportaże/

 

Wizyta Shigeno Yuki

Bielsko Biała, 18-20.01.2002

W dniach 18-20 gościliśmy po raz kolejny w Polsce Panią Shigeno Yuki 2 dan pro. Bezpośrednią przyczyną jej wizyty były mistrzostwa Polski Juniorów. Od chwili przyjazdu do Bielska aż do dosłownie ostatnich chwil była oblegana przez uczestników MPJ. Gry symultaniczne, komentarze.
Jej wizyta niewątpliwie była dla nas wszystkich (nie tylko zawodników inspirujaca). Krótkie chwile przerwy wypełnione były rozmowami i wywiadami z prasą i radiem. Impreza spotkala sie z życzliwym przyjęciem z jej strony i zaoowocowała sciślejksza współpracą bieżącą oraz niewątpliwie następnymi wizytami.
Problemy ukladane na planszy demonstracyjnej przez Shigeno Yuki wzbudzaly wielkie zainteresowanie.W przerwach Mistrzostw Polski Juniorów Shigeno Yuki grala symultany z mlodzieza. Każdy z uczestników mial mozliwosc zagrania z mistrzynią.Zdazało sie też zalapac na symultane starszym zawodnikom.Te gry zmuszały do myślenia...Na zakończenie mistrzostw Shigeno Yuki wprowadziła uczestników w podstawy strategii.


Każdy mógł sprawdzić konsekwencje swoich propozycji.Nieczęsto zdaża sie zobaczyć dużą grupę młodzieży słuchającą czegoś w takim skupieniu :-).

    index/     reportaże/