index/     reportaże/     wyniki LSG/

 

Letnia Szkoła Go im. J. Sacharewicza


Letnia Szkola Go - Memoriał Jurka Sacharewicza, 18 - 27. 07. 2000 zakończyła się - ku uldze oblężonych i pracujących często do późnej nocy nauczycieli i z żalem dzieci - że minęła tak szybko.


Dziękuję sponsorom imprezy - bez ich pomocy na pewno tyle dzieci nie mogłoby wziąć w imprezie udziału.
Dziękuję wszystkim rodzicom-opiekunom, którzy w czasie LSG opiekowali się nie tylko "swoimi" dziećmi, szczególnie paniom B. Świerkot i M. Knopek, które włączyły się, brutalnie (;-> ) do tego zmuszone przez Maliniaka, do prac organizacyjnych.
Dziękuję nauczycielom : R. Pszonce, D. Targoszowi, W. Sawickiemu i W. Szychowiakowi za skuteczne próby opanowania 35 osobowego żywiołu, który sprowadziliśmy sobie na głowy do Tucholi i ogrom wykonanej pracy szkoleniowej.
Dziękuję wreszcie wszystkim innym dorosłym uczestnikom LSG, którzy zawsze nam pomagali w pracy z dziećmi.

W zajęciach LSG 2000 wzięło udzial w sumie 59 osób, w tym 35 dzieci i 4 nie grajacych rodzicow-opiekunów. 6-ciu osobom z pomiędzy początkujących LSG przyznała certyfikat 20 kyu. Każdy z uczestników LSG mogł rozwiazac 160 problemów - i uzyskać szczegółowe wyjaśnienia związane z ich rozwiązywaniem. Wszyscy rozegrali wiele partii turniejowych - początkujacy na planszach 13x13, zaawansowani w turnieju handikapowym.
Zajęcia odbywały się - dzięki sprzyjającej (;-< zimno i deszcz) pogodzie, z krótkimi przerwami na posiłki - od rana do późnych godzin nocnych. W czasie krótkich przerw w opadach zorganizowaliśmy kilka krótkich wycieczek, 1 raz nawet udało się nam plażowac przez 3 godz. nad jez. Cekcyn (serdeczne dzieki wszystkim zmotoryzowanym za umożliwienie sprawnego w tych warunkach transportu).
Na prawdziwe, wymierne turniejowo wyniki LSG przyjdzie nam trochę poczekać, jednak twierdzę, ze wszyscy uczniowie wyjechali z Tucholi ze zdecydowanie wiekszą wiedzą i doświadczeniem goistycznym. Duże wrażenie robią wyniki grupy p. Cieślak z Warszawy, debiutantów D. Jabłońskiego z córka Olą z Aleksandrowa Kujawskiego, systematyczne postępy Michala Langnera z Gdańska, kapitalna gra braci Jóźwiak (Bartek - 8 lat!) ze szkółki Wieśka Sawickiego. Nie trzeba zwracać chyba uwagi na wyniki "doświadczonych graczy" : braci Romik (Kuba - 10 lat), P. Malinowskiego (10 lat) , A. Zyzaka i P. Lubosa (9 lat).
Wszyscy uczestnicy LSG 2000 (a szczególnie ci najmłodsi) mogą dostarczyć nam wiele emocji w czasie najbliższych Mistrzostw Europy Junorow 2001, które najprawdopodobniej odbędą się wczesną wiosną w Polsce, w Ustroniu Śląskim.

Jan Lubos,
korekta redakcyjna Wojciech Szychowiak


Nauczycieli trenowali zagraniczni mistrzowie, a dzieci ustawiały niebanalne problemy...

Wieczorami rozgrywana była 1 runda turnieju handikapowego.
Bardzo interesujące jest pełne zestawienie wyników turnieju handikapowego.

 

CDN...
    index/     reportaże/     wyniki LSG/     Made by Wojciu